125 ml Eskitme Boya

Red Rose Eskitme Boyası


Çalışmalarınıza eskitme efekti vermek için kullanılır. Ahşap, mdf, seramik gibi tüm sert yüzeylerde kullanılabilen su bazlı yardımcı malzemedir.

Fırça yardımı ile sürülmesi tavsiye edilir. Kuruma süresi objeye uygulanan ürün miktarına göre değişir. Uygulama sonrasında geriye artan boyalarınız saklayıp bir sonraki uygulamanızda kullanabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak mat vernik ile daha kaliteli bir görünüm elde edilebilir.

Yarı mat görünümlü bir boyalardır isteğe bağlı olarak mat veya vernik ile parlak görünüm elde edilebilir. Renkler kendi içlerinde karıştırılmaya uygundur.

125- 500 ml. Şişe

Su Bazlı

Kokusuz ve uzun raf ömrü.

İç ve dış mekânlarda kullanılabilir.

Dayanıklı ve akışkan boyalardır.

Sağlığa zararlı madde içermez.

CE ve EN71 Iso 9001 normlarına uygundur.

Red Rose Antique Paint


It is used to give your works the effect of aging. It is a water based auxiliary material that can be used on all hard surfaces such as wood, mdf, ceramics.

It is recommended to apply with a brush. Drying time depends on the amount of product applied to the object. After the application, you can store your paints back and use them in your next application. Optionally, a better quality appearance can be obtained with matt varnish.

They are semi-matt paints, optionally, matt or varnish can be obtained with a bright appearance. The colors are suitable for mixing in themselves.

125 - 500 ml. Bottle.

Water based.

Odorless and long shelf life.

İCan be used indoors and outdoors.

Durable and fluid paints.

It does not contain any harmful substances.

Complies with CE and EN71 Iso 9001 norms.

 

 

 
Open chat